25/05/2026
Før sesongen visste vi at Orklas kvinnelag ville få en meget tøff sesong i 3. divisjon. De første kampene denne sesongen har bekreftet dette. Likevel er det god tro på positiv utvikling for det unge Orkla-laget. OFK fikk et godt resultat med 1-1 hjemme mot Byåsen, og i forrige uke var laget uheldig som ikke fikk med seg poeng i bortekampen mot Sverresborg. Mandag kom NTNUI til Orkla Sparebank stadion. Studentene har hatt en god innledning på sesongen. NTNUI har hele tre kvinnelag, og en bred tropp av gode spillere de kan disponere på lagene.
Før kampen lå NTNU på 3. plass i divisjonen med 12 poeng, mens Orkla lå sist med sitt ene poeng. For Orkla var Lovise Ramvik Berg tilbake i 3. divisjonstroppen. Kampfakta med lagoppstillinger og kamphendelser ser du på NFF sine sider.
Orkla spilte en bra førsteomgang mot NTNUI på Orkla Sparebank stadion. Hjemmelaget var fullt på høyde med studentene, selv om det var NTNUI som tok en tidlig ledelse. Orkla jaget utligning, og den kom midtveis i omgangen. En lang ball fra Julie Skaugen Runhaug endte på foten til Elise Groven, som satte inn 1-1 for Orkla. 1-1 var også pauseresultatet i lett regnvær på Orkla Sparebank stadion.

Orkla tok ledelsen etter 57 minutter. Et frispark fra Julie Runhaug Skaugen gikk inn i feltet til Lovise Ramvik Berg, som scoret sikkert. Gleden ble kortvarig, for NTNUI utlignet få minutter senere.

Omgangen fortsatte med jevnt spill. Elise Groven kom til flere avslutninger på venstresiden, men ballen ville ikke inn. I stedet var det NTNUI som tok ledelsen på et langskudd etter 71 minutter.

Orkla måtte opp i banen for å score flere mål. Det klarte de ikke, og NTNUI kunne juble for tre poeng.
Dette var en kamp som Orkla burde og kunne tatt poeng i. Hjemmelaget hadde muligheter til å score flere mål, og det ble for enkle baklengsmål. En jevn fotballkamp endte 3-2 til NTNUI. Det er likevel positivt at Orkla nok en gang henger godt med spillemessig. Med positiv utvikling utover sesongen vil det kunne bli bedre resultater etter hvert.
Neste kamp for Orkla er hjemme mot Ranheim mandag 1. juni. Kampstart er klokka 18.30.
PS! Størst jubel på tribunen ble det da speaker Åge Rekstad offentliggjorde Orklas mangeårige keeper Victoria Forren sin forlovelse. Orkla Fotballklubb gratulerer!