06/06/2026
Lørdag var det klart for cupfest på Orkla Sparebank stadion. Fire 4. divisjonslag skulle møte hvert sitt 3. divisjonslag til playoff om plass i den første ordinære runden i Norgesmesterskapet. Orkla møtte Ttønder-Lyn klokka 20.00 på kvelden. Før den tid hadde National, Steinkjer og Tynset slått ut Byåsen, Kvik og Nardo. Alle 3. divisjonslagene tapte, og Orkla måtte prøve å berge æren for lagene i Norsk Tipping-ligaen. Kjetil Stellander og Trønder-Lyn var ute etter avansement i cupen, og alt tydet på at det kunne bli en spennende lørdagskveld på Orkla Sparebank stadion.

Kampfakta med lagoppstillinger og kamphendelser kommer på NFF sine sider: https://www.fotball.no/fotballdata/kamp/?fiksId=9174210

Det ble en jevn og spennende førsteomgang uten for mange sjanser. Omgangen så ut til å ende målløs, men like før pause tok Trønder-Lyn ledelsen. Orklas keeper Ola Fjellda By var uheldig og bokset ballen i eget mål. De gule og svarte fra Kvål ledet 1-0 til pause denne sene lørdagskvelden i juni. 
Tidlig i andre omgang økte Trønder-Lyn til 2-0 på straffe. Orkla kjempet for å komme seg inn i kampen igjen. Etter 71 minutter reduserte Markus Marthinussen til 1-2. Hjemmelaget gjorde det de kunne for å utligne, men Trønder-Lyn holdt unna og gikk videre til den første ordinære runden av NM.
Orkla er ute av cupen 2027. Nå må fokus rettes mot neste helgs kamp hjemme mot Volda.